Рентгенівська денситометрія – дізнатись детальніше

Повернутись до цін на послугу

Денситометрія — метод визначення щільності кісткової тканини людини. Дані, отримані в ході денситометрії, обробляються за допомогою комп’ютерної програми, яка порівнює результати з показниками, прийнятими в якості норми для людей відповідної статі і віку. Щільність кісткової тканини є основним показником, який визначає міцність кістки, її стійкість до механічного навантаження.

Метод является «золотым стандартом» диагностики остеопороза.

Перевагами методу є:

 • не інвазивні;
 • швидке отримання результатів вимірювання відразу після завершення сканування;
 • відносна безпека методу: (рентгенівське випромінювання денситометра вкрай мала (0,03 мЗв на 1 скан) і за інструкціями виробників не потрібно спеціальних заходів щодо радіаційної безпеки) – мінімальний ризик для здоров’я;
 • висока точність

ПРИЙОМ ВЕДУТЬ:

КУТИРКІНА
Ірина Леонидівна

=============

Стандартна денситометрія

Опис

Включає в себе сканування 4 поперекових хребців і проксимального відділу обох стегон. Цих двох областей досить для постановки діагнозу остеопорозу. Дослідження МПК передпліччя проводиться при недоступності інших ділянок скелета, при вазі пацієнта понад 110 кг і для отримання даних про кортикальної кістки (при гіперпаратиреозі). Показання для проведення контролю за густиною дослідження (розроблені міжнародним товариством по клінічній денситометрії (ISCD 2005р)

 • Жінки у віці 65 років і старше
 • Жінки в постменопаузі молодше 65 років при наявності таких факторів ризику, як низька маса тіла, низько травматичні переломи, наявність захворювання або прийом препаратів, що сприяють зниженню кісткової маси
 • Жінки в період переходу в постменопаузі з факторами ризику: низька маса тіла, попередні низько травматичні переломи, прийом препаратів, що сприяють зниженню кісткової маси
 • Чоловіки у віці 70 років і старше
 • Чоловіки молодше 70 років з факторами ризику переломів: низька маса тіла, попередні низько травматичні переломи, наявність захворювання або прийом препаратів, що сприяють зниженню кісткової маси
 • Дорослі з переломами при мінімальній травмі в анамнезі
 • Дорослі із захворюваннями або станами, що призводять до зниження МПК
 • Всі пацієнти, яким планується призначення антиостеопоротичної терапії
 • Всі пацієнти, яким планується призначення антиостеопоротичної терапії
 • Всі пацієнти, яким проводиться терапія ОП – для контролю її ефективності
 • Жінки, які припинили прийом ЗГТ

Захворювання, що сприяють розвитку остеопорозу:

 • захворювання ендокринної системи: ендогенний гіперкортицизм (хвороба або синдром Іценко-Кушинга), тиреотоксикоз, гіпогонадизм, гіперпаратиреоз, цукровий діабет (інсулінозалежний, гіпопітуїтаризм, полігландулярна ендокринна недостатність;
 • ревматичні захворювання: ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, анкілозуючий спондилоартрит;
 • захворювання органів травлення: стан після резекції шлунка, мальабсорбція, хронічні захворювання печінки;
 • захворювання нирок: хронічна ниркова недостатність, нирковий канальцевий ацидоз, синдром Фанконі;
 • захворювання крові: тривала іммобілізація, оваріектомія, хронічні обструктивні захворювання, хронічні обструктивні захворювання легких, алкоголізм, нервова анорексія, порушення харчування, трансплантація органів, недосконалий остеогенез, синдром Марфана, Синдром Елерса-Данло (недосконалий десмогенез).

Прийом препаратів, що сприяють розвитку остеопорозу:
кортикостероїди, антиконвульсанти, імунодепресанти, агоністи гонадотропін-рилізинг гормону, антациди, що містять алюміній, тиреоїдні гормони.


Периферична денситометрія по кістках передпліччя
Опис
Включає в себе сканування кісток обох передпліч. Використовується при неможливості обстеження: – поперекового відділу хребта (виражений сколіоз або деформації тіл хребців) – проксимальних відділів стегнових кісток (протезування, переломи, виражений артроз і деформації кісток) – при великій вазі пацієнта (перевищує допустимі нормативи для апаратури і неможлива правильна укладка пацієнта) – гіперпаратиреоз.


Програма «ВСЕ ТІЛО» (WHOLE BODY)
Опис
Определение соотношения трех составляющих: минералов костной ткани, жировой и мышечной ткани. Области применения исследования состава тела: – эндокринология (заболевания, связанные с гормоном роста, тестостероном, андрогенами, гиперпаратиреоидизм, ожирение); – геронтология (саркопения, нервно-мышечные изменения); – спортивная медицина (изменение состава тела вследствие физических упражнений); – гастроэнтерология (синдром мальабсорбции); – гинекология (эффекты эстрогенов, распределение ЖМ и БМ в постменопаузе); – педиатрия (заболевания, связанные с гормоном роста); – ревматология (использование ГК).
Абсолютними показаннями для дослідження складу тіла є такі стани:

 • – пацієнти з ожирінням, що піддаються баріатричним хірургічним процедурам (зниження ваги за допомогою дієти або медикаментозного втручання) для оцінки змін кількості ЗТ і БМ при плановому зниженні ваги більше 10%;
 • – у пацієнтів з м’язовою слабкістю і обмеженими функціональними можливостями для оцінки ЖМ і БМ маси;
 • – для оцінки розподілу жирової маси у ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які приймають антиретровірусні препарати, що асоціюються з ризиком розвитку ліпоатрофії (наприклад, ставудин і зидовудин).

Консультація “чужих” знімків денситометрии з розробкою плану лікування
Опис
У нашому центрі ви можете отримати консультацію по дослідженню, зробленому в інших клініках на рентгенівських денситометрах будь-якого покоління. За умови, що в протоколах дослідження обов’язково повинні бути показники Т і Z критеріїв по основних зонах.

Консультація остеолога за результатами обстеження з розробкою плану лікування
Опис
Після проведення денситометрії, в разі якщо виявлені ознаки остеопорозу або остеопенії, лікар призначить вам дообстеження (дослідження маркерів кісткового метаболізму, рівня вітаміну D, паратгормону і т д). Це необхідно з метою правильного призначення препаратів для відновлення кісткової тканини. Отримавши результати аналізів пацієнта, лікар індивідуально підбирає оптимальну схему прийому препаратів, режим харчування, фізичного навантаження.


Обстеження “протез стегнової кістки”

Повернутись до цін на послугу

Нова послуга IV-терапія

Шановні пацієнти, ми почали надавати нову послугу - IV-терапію

Запис на прийом