Прийом ведуть:

Гаряєва Ірина Анатоліївна
Макуха Олена Миколаївна:

Консультація гінеколога може бути необхідна, якщо є такі симптоми:

 • патологічні виділення із статевих шляхів;
 • біль внизу живота, в тому числі і при статевому акті;
 • порушення менструального циклу, болісні менструації, затримка або відсутність менструацій під час репродуктивного періоду життя жінки;
 • безпліддя, викидні;
 • поява кров’яних виділень із статевих шляхів.

Прийом гінеколога може вимагати спеціальної підготовки.
Не рекомендується відвідувати лікаря в період менструації, так як кровотеча може ускладнювати гінекологічний огляд і діагностику. В екстреній ситуації лікар приймає пацієнтку в будь-який день циклу. Не потрібно проводити спринцювання перед візитом до лікаря, так як ця процедура спотворює результати досліджень і може утруднити діагностику. На прийомі у гінеколога фахівець проводить опитування пацієнтки, вивчає скарги і історію хвороби. Основний метод діагностики – гінекологічний огляд піхви і шийки матки в спеціальних дзеркалах, пальпація (промацування) внутрішніх статевих органів. При необхідності лікар-гінеколог може призначити додаткові дослідження:

 • УЗД органів малого тазу;
 • Кольпоскопію;
 • мазок на флору и цитологию;
 • Мазок на флору і цитологію;
  ендоскопічні дослідження, в тому числі діагностичну гістероскопію, лапароскопію;
 • клінічні аналізи сечі і крові;
 • аналізи крові на гормони, інфекції.

Тактика і план лікування залежать від захворювання і підбираються в індивідуальному порядку.

Проводиться одноразовими стерильними інструментами.

Це найбільш сучасний, високотехнологічний і інноваційний спосіб діагностики жіночих статевих органів, таких як вульва, піхва, шийка матки, цервікальний канал. Обстеження проводиться за допомогою спеціального приладу – Відеокольпоскопія. Застосовується в гінекології при діагностиці різних захворювань шийки матки та піхви, а саме: ерозії шийки матки (ектопії), всіх фонових захворювань шийки матки (лейкоплакії, дисплазії), ендоцервікоз і хронічних ендоцервіцитів, поліпів цервікального каналу,гострих кондилом і папілом уретри, зовнішніх статевих органів, шийки матки і піхви, ендометріозу шийки матки, раку шийки матки. Метод дозволяє проводити кольорову, об’ємну фото- і відеозапис виявлених змін на шийці матки і слизових в електронному вигляді, накопичувати базу даних, спостерігати в динаміці, відстежувати ефективність проведеного лікування.

Після обстеження, при виявленні інфекційних агентів, лікар складе для вас індивідуальну деталізовану схему лікування захворювання передається статевим шляхом, надасть докладні роз’яснення і рекомендації по схемі.
Лікувальні маніпуляції:

Установку спіралі ВМС проводять на 3-8 день циклу, після попереднього мінімального обстеження (мікроскопія урогенітального мазка, онкоцитологію або ПАП-тест, УЗД органів малого тазу). Можлива установка спіралі відразу ж після не ускладнених пологів або аборту, який зроблений в першому триместрі. Після більш пізнього переривання слід почекати не менше шести тижнів, і тільки після цього встановлювати спіраль. Процедура проходить як звичайний гінекологічний огляд, безболісна, не вимагає анестезії і не порушує звичного ритму життя жінки. Лікар контролює установку спіралі за допомогою ультразвукового дослідження. Відразу ж після установки пацієнтка може відправлятися додому. Як правило, контрольний огляд у гінеколога після установки ВМС рекомендується через 1 місяць. В подальшому необхідно спостерігатися 1 раз в півроку.

Видалення внутрішньоматкової спіралі проводиться в разі закінчення терміну ефективної дії спіралі або якщо Ви хочете перервати ефект. Самостійно видаляти спіраль категорично заборонено!

Для підвищення ефективності терапії запальних захворювань урогенітального тракту може використовуватися введення лікарських засобів безпосередньо в сечовипускальний або цервікальний канал.

Для підвищення ефективності терапії запальних захворювань піхви або шийки матки проводяться вагінальні ванночки з лікарськими речовинами, що дозволяють руйнувати патологічні плівки бактерій. Самостійні спринцювання не рекомендуються в зв’язку з частим ускладненням – розвитком дисбіозу піхви.