Кардіологія

Великий розділ медицини, що займається вивченням серцево-судинної системи людини : будови і розвитку серця і посудин, їх функцій, а також захворювань, включаючи вивчення причин їх виникнення, механізмів розвитку, клінічних проявів, питань діагностики, а також розробку ефективних методів їх лікування і профілактики. Крім того, у сфері ведення кардіології лежать проблеми медичної реабілітації осіб з поразками серцево-судинної системи.

На сьогодні патологія серцево-судинної системи є досить поширеною і небезпечною проблемою, яка торкається не лише літніх людей, але і осіб молодого віку. У більшості випадків це викликано вродженими вадами серця, хоча велика кількість пацієнтів поводиться із захворюваннями, викликаними поганою екологією, способом життя і іншими чинниками довкілля.

Завдяки професійному підходу до діагностики, надається можливість провести індивідуальний аналіз чинників ризику серцево-судинних захворювань. Діагностика відбувається на високому рівні і із застосуванням життєво важливого досвіду, що дозволяє точно і професійно визначити причину захворювання.

Індивідуальний підхід, професіоналізм і застосування сучасних технологій і розробок в області кардіології – це саме те, що пропонує медичний центр Герц своїм пацієнтам.

Кардіологічні пакети:

 1. Пакет кардіологічний розширений:
 • УЗД серця
 • Електрокардіографія з описом
 • консультація кардіолога
 1. Серцево-судинний скринінг – обстеження серцево-судинної системи навіть якщо у пацієнта немає скарг, перед початком активних спортивних навантажень, при плануванні вагітності, при плановому оперативному втручанні:
 • Електрокардіографія з описом
 • УЗД серця
 1. Скринінг атеросклерозу – діагностика бляшок в артеріях шиї, визначення ризику інсульту:
 • Допплерография судин шиї
 • Ліпідограма/загальний холестерин
 • Или консультацію невропатолога
 1. УЗД судин шиї і голови + консультація невропатолог.
 2. Консультація кардіолога + ЕКГ

Кардіолог – це лікар, який займається діагностикою та лікуванням захворювань серця і судин. Найчастіше до кардіолога звертаються люди, які відчувають тяжкість у грудях, біль у ділянці серця, дискомфорт, перебої в роботі серця, болі, які віддають в ліву руку і лопатку.

Не зволікайте зі зверненням до кардіолога якщо вас турбують: відчуття тиску в області грудної клітки, болі в серці і за грудиною; підвищення артеріального тиску більше 140/90 мм ртутного стовпчика; задишка і кашель, з’являються при фізичному навантаженні або в горизонтальному положенні; частий пульс більше 100 ударів в хвилину (серцебиття); рідкісний пульс менше 50 ударів в хвилину; набряки, озноб, хронічна втома. Це ознаки і симптоми характерні для серцевого нападу, які не можна ігнорувати. Інакше вже через місяць або два вас може чекати інфаркт!

Лікар вислухає ваші скарги, розпитає про спосіб життя і спадкову схильність, з’ясує історію захворювання зі слів і за медичними документами. Проведе фізикальний огляд, вимірювання артеріального тиску. Призначить додаткові обстеження, лікування, а також дасть рекомендації щодо способу життя і дієтичного харчування.

Крім електрокардіограми кардіолог може призначити додаткові дослідження, серед яких холтерівське моніторування, ехокардіографія (УЗД серця), рентгенівський знімок грудної клітини, загальні і специфічні види аналізу крові, МРТ та інші.

Не чекайте, поки напад звалить вас з ніг! Відвідайте кардіолога!

Прийом веде кардіолог

Пінчук Анна Володимирівна