Повернутись до цін на послугу

Денситометрія — метод визначення щільності кісткової тканини людини. Дані, отримані в ході денситометрії, обробляються за допомогою комп’ютерної програми, яка порівнює результати з показниками, прийнятими в якості норми для людей відповідної статі і віку. Щільність кісткової тканини є основним показником, який визначає міцність кістки, її стійкість до механічного навантаження.

Метод является «золотым стандартом» диагностики остеопороза.

Перевагами методу є:

  • не інвазивні;
  • швидке отримання результатів вимірювання відразу після завершення сканування;
  • відносна безпека методу: (рентгенівське випромінювання денситометра вкрай мала (0,03 мЗв на 1 скан) і за інструкціями виробників не потрібно спеціальних заходів щодо радіаційної безпеки) – мінімальний ризик для здоров’я;
  • висока точність

Прийом веде рентгенолог

Кутиркіна Ірина Леонідівна

Включає в себе сканування 4 поперекових хребців і проксимального відділу обох стегон. Цих двох областей досить для постановки діагнозу остеопорозу. Дослідження МПК передпліччя проводиться при недоступності інших ділянок скелета, при вазі пацієнта понад 110 кг і для отримання даних про кортикальної кістки (при гіперпаратиреозі). Показання для проведення контролю за густиною дослідження (розроблені міжнародним товариством по клінічній денситометрії (ISCD 2005р)

  • Жінки у віці 65 років і старше
  • Жінки в постменопаузі молодше 65 років при наявності таких факторів ризику, як низька маса тіла, низько травматичні переломи, наявність захворювання або прийом препаратів, що сприяють зниженню кісткової маси
  • Жінки в період переходу в постменопаузі з факторами ризику: низька маса тіла, попередні низько травматичні переломи, прийом препаратів, що сприяють зниженню кісткової маси
  • Чоловіки у віці 70 років і старше
  • Чоловіки молодше 70 років з факторами ризику переломів: низька маса тіла, попередні низько травматичні переломи, наявність захворювання або прийом препаратів, що сприяють зниженню кісткової маси
  • Дорослі з переломами при мінімальній травмі в анамнезі
  • Дорослі із захворюваннями або станами, що призводять до зниження МПК
  • Всі пацієнти, яким планується призначення антиостеопоротичної терапії
  • Всі пацієнти, яким планується призначення антиостеопоротичної терапії
  • Всі пацієнти, яким проводиться терапія ОП – для контролю її ефективності
  • Жінки, які припинили прийом ЗГТ

Захворювання, що сприяють розвитку остеопорозу:

  1. захворювання ендокринної системи: ендогенний гіперкортицизм (хвороба або синдром Іценко-Кушинга), тиреотоксикоз, гіпогонадизм, гіперпаратиреоз, цукровий діабет (інсулінозалежний, гіпопітуїтаризм, полігландулярна ендокринна недостатність;
  2. ревматичні захворювання: ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, анкілозуючий спондилоартрит.
  3. захворювання органів травлення: стан після резекції шлунка, мальабсорбція, хронічні захворювання печінки;;
  4. захворювання нирок: хронічна ниркова недостатність, нирковий канальцевий ацидоз, синдром Фанконі;
  5. захворювання крові: тривала іммобілізація, оваріектомія, хронічні обструктивні захворювання, хронічні обструктивні захворювання легких, алкоголізм, нервова анорексія, порушення харчування, трансплантація органів, недосконалий остеогенез, синдром Марфана, Синдром Елерса-Данло (недосконалий десмогенез).

Прийом препаратів, що сприяють розвитку остеопорозу: кортикостероїди, антиконвульсанти, імунодепресанти, агоністи гонадотропін-рилізинг гормону, антациди, що містять алюміній, тиреоїдні гормони.

Включає в себе сканування кісток обох передпліч. Використовується при неможливості обстеження: – поперекового відділу хребта (виражений сколіоз або деформації тіл хребців) – проксимальних відділів стегнових кісток (протезування, переломи, виражений артроз і деформації кісток) – при великій вазі пацієнта (перевищує допустимі нормативи для апаратури і неможлива правильна укладка пацієнта) – гіперпаратиреоз.

Определение соотношения трех составляющих: минералов костной ткани, жировой и мышечной ткани. Области применения исследования состава тела: – эндокринология (заболевания, связанные с гормоном роста, тестостероном, андрогенами, гиперпаратиреоидизм, ожирение); – геронтология (саркопения, нервно-мышечные изменения); – спортивная медицина (изменение состава тела вследствие физических упражнений); – гастроэнтерология (синдром мальабсорбции); – гинекология (эффекты эстрогенов, распределение ЖМ и БМ в постменопаузе); – педиатрия (заболевания, связанные с гормоном роста); – ревматология (использование ГК). Абсолютними показаннями для дослідження складу тіла є такі стани: – пацієнти з ожирінням, що піддаються баріатричним хірургічним процедурам (зниження ваги за допомогою дієти або медикаментозного втручання) для оцінки змін кількості ЗТ і БМ при плановому зниженні ваги більше 10%; – у пацієнтів з м’язовою слабкістю і обмеженими функціональними можливостями для оцінки ЖМ і БМ маси; – для оцінки розподілу жирової маси у ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які приймають антиретровірусні препарати, що асоціюються з ризиком розвитку ліпоатрофії (наприклад, ставудин і зидовудин).

У нашому центрі ви можете отримати консультацію по дослідженню, зробленому в інших клініках на рентгенівських денситометрах будь-якого покоління. За умови, що в протоколах дослідження обов’язково повинні бути показники Т і Z критеріїв по основних зонах.

Після проведення денситометрії, в разі якщо виявлені ознаки остеопорозу або остеопенії, лікар призначить вам дообстеження (дослідження маркерів кісткового метаболізму, рівня вітаміну D, паратгормону і т д). Це необхідно з метою правильного призначення препаратів для відновлення кісткової тканини. Отримавши результати аналізів пацієнта, лікар індивідуально підбирає оптимальну схему прийому препаратів, режим харчування, фізичного навантаження.