Повернутись до цін на послугу

УЗД (ультразвукова діагностика) – метод є одним з найбільш інформативних методів неінвазивної діагностики в медицині. Завдяки тому, що органи і тканини мають різну проникність для ультразвукових хвиль, від одних структур хвиля відбивається, іншими поглинається, через треті – проходить практично вільно. Цей принцип ехолокації і був покладений в основу УЗД-сканерів : відбиті від неоднорідних по проникності структур ультразвукові хвилі вловлюються датчиком апарату та після комп’ютерної обробки перетворюються на екрані монітора в точки, що світяться, з яких і формується зображення у вигляді зрізу тканин. Для кращого контакту ультразвукового датчика з поверхнею тіла шкіру змащують спеціальним гелем. Останніми роками за рахунок стрибка технологій стало можливим отримання не лише двомірних “зрізів”, але і об’ємних зображень органів, плоду в матці і т. п.

На відміну від інших методів променевої діагностики(флюорографії, рентгена, комп’ютерної томографії і ядерно-магнітного резонансу) сонографія в тих дозах, які застосовуються в УЗД не шкідливо для людини. У ряді випадків УЗД-діагностика виступає як найнадійніший та необхідний метод встановлення діагнозу. Це дає лікарям вчасно призначати лікування та покращувати його результати, іноді рятуючи життя пацієнта. Виконавши прості рекомендації, Ви значно поліпшити якість досліджень.

Прийом веде лікар УЗ-діагностики вищої категорії

Сайко Анастасія Олександрівна
Дослідження внутрішніх жіночих статевих органів:

Трансвагінальне УЗД – метод ультразвукової діагностики, при якому дослідження органів малого тазу проводиться спеціальним вагінальним датчиком. Таке дослідження проводиться при гінекологічних і урологічних захворюваннях, а також на ранніх термінах вагітності. Трансвагінальне УЗД дозволяє діагностувати гінекологічні та урологічні захворювання, діагностувати вагітність на ранніх термінах. Цей вид огляду більш інформативний, ніж огляд через черевну стінку, оскільки в цьому випадку датчик приладу відокремлений від власне органів малого тазу тільки тонкою стінкою піхви. Трансвагінальне УЗД органів малого тазу широко поширене, безпечне, інформативне та може проводитися багаторазово. Абсолютним протипоказанням для проведення трансвагінального дослідження є незайманість. Трансабдомінальне УЗД проводиться через передню черевну стінку. Якісне обстеження можна провести тільки при наповненому сечовому міхурі, тому жінці за 2 години до УЗД рекомендується не мочитися та за 1 годину випити 1,0 літр води.

Дослідження зовнішніх чоловічих статевих органів:

Спеціальної підготовки не вимагає.

Дослідження органів малого таза:

Трансректальне УЗД передміхурової залози – один з самих інформативних методів дослідження цього органу. При проведенні цього дослідження датчик спеціальної конструкції вводиться пацієнтові ректально(тобто в пряму кишку), що дозволяє візуалізувати повноцінне та точне зображення простати. Метод безболісний і безпечний для здоров’я, є неінвазивним.
Підготовка до дослідження:

  1. За 2-3 години до процедури необхідно спорожнити кишечник . Оптимальним методом для цього буде проведення клізми водою прохолодної або кімнатної температури в об’ємі близько півтора літрів. Якщо це скрутно, можна скористатися мікроклізмами типу “Норгалакс” або “Мікролакс” : вміст невеликого тюбика ввести в положенні лежачи в пряму кишку(краще всього – на правому боці). Через час сходити в туалет. Гліцеринова свічка. Вводиться через анус в положенні лежачи на боці або спині, при виникненні позову, йдете в туалет.
  2. Наповнити сечовий міхур. Для цього за 2 години до УЗД рекомендується не мочитися і за 1 годину випити 1,0 літр води.
Дослідження судин черевної порожнини і заочеревинного простору:

Ультразвукове дослідження проводять натщесерце або через 6 годин після останньої їди, у разі потреби проведення УЗД внутрішніх органів дитині молодше 5 років досить не їсти 4 години перед процедурою, немовляті роблять перед черговим годуванням. Для отримання якісних результатів пацієнтам пропонують провести додаткову підготовку до УЗД внутрішніх органів – дотримуватися дієти: за 1-2 дні до процедури виключити з раціону свіжі фрукти і овочі, рослинні соки, чорний хліб, бобові і молочні продукти, оскільки усі вони можуть спровокувати здуття кишечника, небажане для дослідження.

Дослідження органів черевної порожнини і заочеревинного простору:

Ультразвукове дослідження проводять натщесерце або через 6 годин після останнього прийому їжі, у разі потреби проведення УЗД внутрішніх органів дитині молодше 5 років досить не їсти 4 години перед процедурою, немовляті роблять перед черговим годуванням. Для отримання якісних результатів пацієнтам пропонують провести додаткову підготовку до УЗД внутрішніх органів – дотримуватися дієти: за 1-2 дні до процедури виключити з раціону свіжі фрукти та овочі, рослинні соки, чорний хліб, бобові та молочні продукти, оскільки усі вони можуть спровокувати здуття кишківника, небажане для дослідження. УЗД функції жовчного міхура – медикаментозна проба з препаратом рослинного походження “Хофітол”, що чинить жовчогінну дію. Дає можливість оцінити адекватність секреції жовчі та скоротності жовчного міхура у відповідь на введення жовчогінного сніданку. Застосовується для діагностики дискінезій жовчовивідних шляхів.

Дослідження поверхневих органів:

Спеціальної підготовки не вимагає. УЗД молочних залоз проводиться в першу фазу(з 7 по 12 день) менструального циклу; УЗД молочних залоз є цінним діагностичним доповненням до мамографії.

Комплексні дослідження:

Перевагою комплексів є можливість отримати якнайповнішу картину стану не лише окремо кожного органу, але й системи в цілому. Це дозволить лікареві грамотно призначити лікування, з урахуванням стану пов’язаних між собою органів, оцінити риски прийому тих або інших лікарських препаратів.